Sklony k vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů postihuje jak muže, tak ženy, osoby nemocné a samozřejmě osoby pokročilejšího stáří. Nedá se říct, zda někoho postihuje více nebo méně, spíše je to záležitost individuální a také dědičná. V tomto případě lze opravdu vypozorovat, že „plešaté“ geny spíše dědí muži a první příznaky vypadávání vlasů, nebo „lysinek“, které se objeví, bývají často v době mezi 20. a 35. rokem nejvýraznější. Poté je již úbytek vlasů o něco pomalejší, ale dnes už existují způsoby, jak tyto příznaky alespoň potlačit.

Špatnými geny, co se týče vlasů, tedy spíše trpí muži, ženy si však často své vypadávání a prořídnutí vlasů způsobují nešetrným zacházením s vlasy a to zejména častým barvením a odbarvováním a v důsledku této zátěže se vlasy začínají ztenčovat a řídnout.

Odborný název pro dědičné vypadávání vlasů, je tzv. androgenetická alopecie. Způsobují jí mužské hormony - androgeny, které svou zvýšenou aktivitou působí negativně na vlasové kořínky.

Vypadávání vlasů je také typickým příznakem příliš hubených dívek a kvalita vlasů se samozřejmě odvíjí i od stravy, proto pokud jíte stravu nepestrou, měli byste začít jíst stravu hodnotnější a uvidíte, jak to prospěje nejen Vašim vlasům, ale také kůži, nehtům a celému Vašemu tělu.

Než začnete podnikat různá opatření proti padání vlasů, nejprve si dejte do pořádku svojí životosprávu, poraďte se se svým lékařem o dietě, pokud nějakou držíte nebo držet chcete, přestaňte si barvit vlasy a umývat je příliš často, žehlit je nebo fénovat a noste častěji vlasy jen tak rozpuštěné, rozdíl určitě pocítíte.

Můžete zkusit provést menší test, jestli jste na tom s Vašimi vlasy opravdu tak špatně, jak se Vám zdá. Použít můžete všeobecně známou metodou česání, kdy spočítáte, kolik vlasů Vám v průběhu česání vypadlo. Tato metoda je efektivní a velmi oblíbená.

Není důležitá pouze strava, ale také tekutiny. Je nutno doplňovat po celý den tekutiny a to zejména vodu (v tomto případě se nepočítají nápoje slazené jako jsou limonády, šťávy a podobně. Jestliže pijete opravdu málo a nevíte, jestli je to ještě v normě, vynásobte si svou váhu koeficientem 0.038 a výsledek předpokládaného objemu tekutin, který byste měli za den vypít, zkuste dodržovat.